پروفایل من
محمد علی جواهری شیرازی
تماس با من
نویسنده (های) وبلاگ
آرشیو وبلاگ
عناب و خواص آن نویسنده: محمد علی جواهری شیرازی - ۱۳٩۱/۸/٢۱

 

 

عناب هم میوه ای خوشمزه و هم دارویی گیاهی به شمار می رود. عناب، بومی مناطق گرمسیر است. کشت آن در شمال آفریقا ، جنوب اروپا و نواحی مدیترانه رواج دارد.

عناب را خرمای چینی یا خرمای قرمز نیز می نامند، زیرا هم شیرین است و هم یک هسته مانند خرما دارد.

 


برگ های درخت عناب، کوچک، زیبا، شفاف، ‌متناوب و دندانه دار است. گل های آن کوچک و به رنگ سبز مایل به زرد می باشد. میوه ی عناب به رنگ قرمز و به شکل تخم مرغ و دارای یک هسته است.

طعم عناب کمی شیرین است. این میوه قدرت ماهیچه ها و توان بدنی را افزایش می دهد.

عناب خشک، آرام بخش، ضد سرطان، ضد بیماری های تنفسی، بند آورنده خون و مقوی است . تصفیه کننده خون بوده و به هضم غذا کمک می کند. در درمان نامرتب بودن ضربان قلب، عرق شبانه و تعریق زیاد بدن استفاده می شود. 

ریشه گیاه عناب در درمان سوء هاضمه مفید است.

ترکیبات شیمیایی :

در برگ عناب ماده ای به نام "زی زی فین" وجود دارد.

از دیگر مواد تشکیل دهنده عناب می توان به ساپونین ها، فلاوونوئیدها، موسیلاژ(لعاب)، مواد قندی، ویتامین های A, B2 و C، املاح مانند کلسیم، فسفر و آهن اشاره نمود.

در عصاره چوب عناب، اسید زی زی فیک و اسید زی زی فوماتیک وجود دارد.

خواص داروئی :

عناب از نظر طب قدیم ایران معتدل است. البته ابوعلی سینا اعتقاد داشت که عناب کمی سرد است.

* ضد آلرژی است.

* به افزایش وزن کمک می کند.

* عناب به دلیل داشتن لعاب زیاد، نرم کننده سینه است.

* ملین است و اگر آن را با آب و شیر بجوشانیم بهتر است.

* ادارارآور است.

* آرام کننده اعصاب است.

* ضد سرفه است.

* خواب آور است و بی خوابی را برطرف می کند.

* جوشانده پوست درخت عناب، داروی ضد اسهال است.

* برای بیماران مبتلا به آسم مفید است.

* خستگی را برطرف می کند.

* ریشه عناب، رشد موی سر را زیاد می کند.

* برگ عناب، خاصیت تب بُر دارد.

* جوشانده عناب، گرفتگی صدا را برطرف می کند.

* موجب تقویت دستگاه گوارشی می شود.

* حافظه را تقویت می کند.

* کم اشتهایی را برطرف می کند.

* برای سلامت کلیه ها سودمند است.

* موجب تقویت کبد می شود.

مضرات:

عناب در اشخاص سرد مزاج، تولید گاز و نفخ می کند. این گونه اشخاص باید عناب را با مویز بخورند.

Ziziphus jujuba

عناب به عنوان یک گیاه دارویی و با خواص غذایی بالا به صورت تازه و خشک مصرف می شود. شی جگن دانشمند چینی در قرن شانزده میلادی در کتاب داروهای گیاهی ذکر نموده که عناب در ۲۰۰۰ سال قبل مصرف دارویی داشته و در کشورهای شرق آسیا از میوه، بذر، برگ، پوست و ریشه آن برای معالجه بیماری ها از جمله کاهش تب استفاده می شده است.

در هند : از میوه عناب به عنوان داروی لعاب دار و نرم کننده سینه استفاده می شود و برای تصفیه خون و کمک به هاضمه تجویز می شود. جوشانده ریشه درخت عناب را برای کاهش تـب بـه کار می برند و گرد ریشه خشک آن را روی زخم ها و جراحت ها ی کهنه می ریزند که التیام بخش است. پوست درخت عناب دارویی برای قطع اسهال است.

درکره : از هسته آن به عنوان خواب آور و مخدر استفاده می شود.

در چین : از میوه عناب و مغز هسته آن استفاده دارویی می شود و نیز از برگ، پوست، چوب و ریشه آن نیز در مواردی استفـاده می شود. در این کشور عناب به عنوان ضد سم در موارد مسمومیـت های حاصـله در اثر اکونیت و ژانسیانا ( هر دو از گیاهان خیلی سمی هستند ) به کار می رود.

عناب اثر و طعم داروهای محرک را کاهش می دهد. با این توضیح هر وقت از نظر دارویی لازم باشد که از گیاه اکونیت و ژانسیانا خورد بهتر است که توام با عناب خورده شود زیرا اثر سمی و تحریکی آن ها را حتی در حد مجاز مقدار مصرف می کاهد و باعث می شود که آثار مفید دو داروی فوق بدون خطر در بدن منعکس شود.

عناب به عنوان داروی آرام کننده اعصاب و مقوی عمومی، مقوی معده، آرام بخش، ملین، ضد سرفه و مدر به کار می‌رود. بی خوابی را از بین می برد و خواب آور است. عرق شبانه را قطع می کند و برای ضعف عمومی و به طور کلی احساس خستگی و ضعف شدید بسیار نافع است. از برگ، ریشه و پوست درخت عناب برای قطع بعضی از انواع تب، تسریع رشد موی سر و تهیه مایع شستشوی چشم استفاده می‌شود. عناب خون را تصفیه می کند و مولد خون صالح است یعنی از داروهـای خون ساز می باشد. التهاب، تشنگی، درد کلیه، کبد و مثانه را تسکین می دهد. آشامیدن آب خیس کرده آن یا دم کرده آن مخلوط با عرق کاسنی یا سکنجبین برای رفع مشکلات صفرا و خون مفید است. مقدار خوراک میوه عناب حدود پنجاه عدد است.

جوشانده مخلوط عناب، انجیر، خرما و کشمش به عنوان داروی مفید برای درمان بیماری های سینه به‌کار می‌رود. مصرف عناب هیچ گونه تحریکی در دستگاه هضم ایجاد نمی کند، از این جهت برای اشخاصی که دستگاه هضم حساس دارند مناسب است. عناب نارس و سبز بی مزه و گس و لعاب دار است و قابل خوردن نمی باشد زیرا سنگین و خیلی دیر هضم است به همین علت خیلی سفارش شده که قبل از رسیدن مصرف نشود. علاوه بر خاصیت خنکی ماده ای در عناب است که خلط آور بوده و برای درمان سرفه از قدیم مصرف می شده است. در مداوای بیماری سینه، کبد، مثانه و رفع التهاب نافع است. جوشانده عناب بلغم را دفع می کند و برای سینه درد و سوزش گلو مفید است. گرفتگی صدا را از بین می برد، خون را صاف می کند و برای شش ها و کمر درد مفید است. اگر زیاد بخورند دیر هضم است و مصلح آن مویز و شکر است. ۱۰ تا ۱۵ دانه عناب خشک یا تازه برای خوراک در چند روز مداوا کافی است. برگ درخت عناب خاصیت شویندگی دارد. اگر کمی برگ تازه در کف دست ها له شود با آب تولید کف می کند و به جای صابون می توان از آن استفاده کرد. عناب را با هسته می سایند، گرد به دست آمده زخم روده را مداوا می کند. از محل شکستگی شاخه درخت عناب یا ترک هایی که به علتی روی تنه پیدا می‌شود، شیره درخت به صورت صمغ ترشح می شود که این صمغ همراه با کمی سرکه برای تقویت عمومی بدن مفید است. چوب درخت عناب دارای تانن فراوان است و اثر قابض دارد و در مداوای اسهال مفید است .

- هرگاه که احساس غمگینی کرده و گریه می کنید یک فنجان دم کرده عناب لبخند را به لب های شما می آورد.

- و بالاخره جوشانده برگ عناب را برای رفع گلو درد و خونریزی لثه ها غرغره می کنند و اگر آن را به صورت موضعی بمالید درد مفاصل را برطرف می‌کند.

شربت عناب :

عناب رسیده به صورت تازه و خشک قابل مصرف است. از آن شربت عناب نیز می سازند که در پزشکی استفاده می شود. ۸۰۰ گرم عناب خشک را در ۴ لیتر آب می جوشانند تا بپزد سپـس عناب ها را له می کنند، مایع به دست آمده را صاف کرده و ۳ کیلو شکر در آن می ریزد و دوباره کمی می جوشانند که شربت عناب به دست می آید. هنگام نیاز نیم استکان از این شربت را در یک لیوان آب خنک حل می کنند و می آشامند. تمـام خواص دارویی عنـاب در این شربـت موجـود می باشد.

 

 

جوشانده عناب :

ده دانه میوه خشک شده را می شکنند و همراه با یک قاشق سوپ خوری تخم گشنیز می جوشانند، سپس دم می کنند و پس از ساعتی آن را صاف می کنند. به مایع به دست آمده که به اندازه یک لیوان معمولی بیشتر نیست کمی شکر می‌افزایند. شربت خوش طعم و مطبوعی حاصل می شود که تب بر می باشد، رفع عطش می کند و ناراحتی های صفراوی را برطرف می کند. میزان مصرف آن سه بار در یک هفته کافی است و معمولا آن را ناشتا یا ( بین دو غذا ) عصر می آشامند.

جوشانده و شربت عناب برای کسانی که از غذاهایی چون سیر، پیاز، خرما، سرخ کردنی ها، غذاهای پر روغن و ادویه دار بیشتر استفاده کرده باشند داروی طبیعی، خوب و موثری است. در گذشته به دلیل نبودن داروهای آرام بخش تفاله های جوشانده عناب را خشک می کرده اند و همرا ه با کوکنار ( گرز خشخاش ) و کمی تفاله چای خشک شده به جای تنباکو در غلیان دود می‌کردند و برای تسکین دندان درد از آن استفاده می کردند.

از جوشانده قسمت چوبی ریشه برای رفع احساس سیری مفرط و کمک به هاضمه می‌خورند و اگر با گوشت بپزند و با سوپ یا آش آن را بخورند برای افزایش شیر و قطع خروج اخلاط خونی توام با سرفه از ریه نافع است .

جوشانده شاخ و برگ عناب خارش و جوش های روی پوست بدن را رفع می‌کند. کمی شاخه جوان همراه با برگ تازه یا خشک را بجوشانند و آب آن را بتدریج بنوشند، خارش بدن برطرف خواهد شد ولی حس چشایی را از بین می‌برد، پرز های چشایی را از کار می اندازد و تشخیص مزه ها غیر ممکن می‌شود، که این حالات موقتی است و به تدریج به حال اول بر می‌گردد .

روایاتی درمورد خواص عناب :

امام علی (ع) فرمودند: عناب تب را از بین می برد.

امام صادق (ع) فرمودند: برتری عناب بر سایر میوه ها مثل برتری ما بر سایر مردم است.

عناب در طب سنتی :

عناب تازه از نظر طبیعت طبق رای حکمای طب سنتی معتدل در حرارت و برودت و مایل به رطوبت و طبق نظر شیخ الرئیس بوعلی سینا کمی سرد است و از نظر خشکی در رطوبت معتدل است. در مورد خواص آن معتقدند که عناب از عوامل ملین و نرم کننده سینه است و یکی از ۴ میوه سینه ای می باشد ( عناب ، انجیر ، مویز ، خرما)

 

مضرات عناب :

مضرات عناب این است که در معده های سرد ایجاد نفخ می کند و برای اصلاح آن باید شکر و مویز خورد برای پرهیز از این عوارض باید عناب را مخلوط با داروهای محرک نظیر عسل خورد. اگر برگ عناب در دهان جویده شود تا چند دقیقه موجب بی حسی ذائقه می شود و طعم درک نمی شود.

لینک      نظرات ()      

مطالب اخیر
کلمات کلیدی وبلاگ
elettaria cardamomum (۱) آئین نامه اجرائی ماده 50 قانون آب و نحوه ملی شدن آ (۱) آتش‌سوزی (۱) آلودگی صوتی (۱) آلودگی هوا (۱) آیین دادرسی (۱) اثر بر روی درختان و گیاهان : (۱) اثرات باران های اسیدی (۱) اختلال سازمانی (۱) اراضی (۱) اراضی کشاورزی (۱) اطلاعات خواص دارویی (۱) اهواز (۱) بابونه chamomile (۱) باغها (۱) برآورد قیمت (۱) براورد خسارت (۱) بند (ج)ماده 155 (۱) بهداشت فردی و عمومی (۱) بیابان زایی (۱) بیابانزایی (۱) تراکتور (۱) جفظ کاربری (۱) دستور العمل اجرایی ماده 3 قانون حفاظت و بهره بردا (۱) راهنمای کشت (۱) عملکرد (۱) عناب (۱) قانون (۱) قانون آب (۱) قانون توزیع عادلانه آب (۱) قانون حفاظت و بهره برداری از جنگلها و مراتع (۱) قانون مدنی (۱) قلمه زنی (۱) قوانین و آئین نامه ها (۱) قوانین و مقررات اصلاحات ارضی (۱) قیمت گذاری اراضی (۱) گزنه (۱) گیاهان دارویی (۱) گیاهان مرتعی (۱) مالچ (۱) مدیریت پایدار علفهای هرز (۱) معاد (۱) منابع طبیعی (۱) موات (۱) نقشه برداری (۱) هل (۱) کاربری اراضی (۱) کارشناسان رسمی دادگستری (۱) کارشناسی (۱) یونجه (۱)
دوستان من